Další skvělou pomůckou při učení jazyků je překladač celých vět nejen z angličtiny, Deeply. Vyvinula ho samotná univerzita v Cambridge. Podívejte se, jaké funkce nabízí a k čemu slouží.
Funkce překladače Deeply od Univerzity v Cambridge
Sepsali jsme pro vás funkce zatím v České republice málo známého překladače Deeply od Univerzity v Cambridge. Přečtěte si, v čem spočívají jeho výhody. Je možné, že si ho oblíbíte a začnete používat například místo Google translatoru.
Překladač celých vět a textů
Deeply překládá věty a texty online, avšak často ve větší kvalitě než poskytuje Google translator. Doporučujeme vám vyzkoušet ho a porovnat s překlady Googlu. Text můžete zadat v maximální délce 160 znaků. Nevýhodou je denní limit, který je stanoven na 2 000 znaků. Pokud potřebujete přeložit delší text, musíte počkat do dalšího dne nebo použít jiný překladač.
Slovník
Deeply funguje i jako vícejazyčný slovník. Využít můžete tyto základní varianty:
- anglicko-německé,
- anglicko-ruské,
- anglicko-polské,
- anglicko-francouzské,
- anglicko-italské,
- anglicko-španělské,
- anglicko-portugalské,
- anglicko-japonské
- nebo anglicko-indonéské.
Cambridský slovník nabízí i méně tradiční kombinace jako například:
- anglicko-čínskou,
- anglicko-arabskou,
- anglicko-norskou
- nebo anglicko-thajskou variantu.
Gramatika
Součástí je i anglická gramatika. Najdete zde výklad a praktické příklady používání slovních druhů. V části Přídavná jména a příslovce se naučíte některé základní výrazy, stupňování přídavných jmen, tvoření vět nebo často používaná slovíčka.
Další sekce je vyhrazena slovům, která se často pletou. Víte, kdy použít příslovce almost a kdy nearly? Víte, jaký je rozdíl mezi slovem advice a advise? Tyto a další výrazy a jejich vysvětlení naleznete v části Snadno zaměnitelná slova.
Díky sekci Podstatná jména, zájmena a determinanty budete vědět, jaká podstatná jména patří mezi počitatelná a jaká mezi nepočitatelná, a u kterých lze vytvořit pouze jednotné nebo množné číslo. Dozvíte se, jak používat zájmena v otázkách i oznamovacích větách a jak determinující výrazy (a/an, the, my, some, this apod.).
V další sekci Předložky a částice se dočtete, jak používat ve větách předložky. Pochopíte některé výrazy a zjistíte, kdy se používají jako předložky a kdy jako spojky.
Část Použití angličtiny se týká slovní zásoby. Na praktických příkladech se naučíte slovíčka z geografie, společnosti nebo například událostí.
Sekce Slovesa obsahuje praktické příklady a objasnění jednotlivých typů sloves (can, could, should, would, must atd.), trpného rodu nebo minulého, přítomného i budoucího času. Najdete zde i tabulku nepravidelných sloves.
V poslední části Slova, věty a klauzule se naučíte skladbu vět, jak se tvoří otázky a zápor v angličtině a další témata z gramatiky, která nejsou zahrnuta v předchozích sekcích.
Pokud nepatříte mezi samouky a raději byste docházeli na hodiny nebo studujete ve skupině, máme pro vás jazykové kurzy angličtiny v různých úrovních!
Budeme se na vás těšit!
Díky předem.